Sound News Web - Discovery Of Sound

• Stranica:
  • 1
  • 2

TEMA: Sansui SR838 /PRENESENO/

Sansui SR838 /PRENESENO/ 15 Stu 2016 19:20 #12073

• Archie
  • Archie's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Big Daddy
  • Hvala primljenih 16
Moj SR-838 je arhiviran još od selidbe zajedno sa prijateljem Lencom L-85.

Administrator je zabranio postanje.

Sansui SR838 /PRENESENO/ 15 Stu 2016 19:49 #12075

• Kale
  • Kale's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Moderator
  • Vintage audiofil
  • Hvala primljenih 20
gord wrote:
:obrva: Tko prizna pola mu se prašata ... mjenjaš kabele u ručki za neke high end :lova:

:rofl:

Mos mislit... :)
Covjek zazelio aktivirati svoj SR838 koji je bio dugi niz godina ko zna di.... i kaze ajd samo mi podesi ga da radi. A kako sam usrid posla na raskopanom Sansui Eight... mislio sam se ocu li ili ne.... ma kazem ajd samo je ipak podesiti ga... kad ono ajme meni!
Zao mi je zaista sta nisam slikao kakva je rucka bila (jer ni sam nisam virova da cu je ovako usjajiti), cudo jedno! A vidi kakav je motor, ima ulja po njemu ko na motoru od Wartburga koji je prisa 300 iljad kilometri

PICT0814.jpg

Samo cu kazati jos da restauriram i nogicu kojoj nije samo popucala ona guma namotana oko spiralne opruge, vec i plasticni dio, pa sam je prvo lipija cijanofiksom, a onda srihtava sa tekucom gumom... ispasti ce na kraju super. Opet istu sam gresku naparvija, opet nisam slika kako je bilo (jer opet sam mislija da su male shanse da je osposobim).

Sada radim da bar dobijem da radi stabilno sa quartznim upravljanjem, a onda cemo prici na sredjivanje brzine u manuelnom modu. Biti ce posla, ja kazem ajde samo cu ga podesit.... :blue:
Posljednja izmjena: 15 Stu 2016 19:50 od Kale.

Sansui SR838 /PRENESENO/ 15 Stu 2016 19:51 #12076

• Kale
  • Kale's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Moderator
  • Vintage audiofil
  • Hvala primljenih 20
Archie wrote:
Moj SR-838 je arhiviran još od selidbe zajedno sa prijateljem Lencom L-85.

A Archie, sta si ih utoplija, necedu se priladiti!

Sansui SR838 /PRENESENO/ 15 Stu 2016 20:39 #12077

• Archie
  • Archie's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Big Daddy
  • Hvala primljenih 16
Kod mene su samo batrljci od nogica, pa smišljam da li naći neko DIY rješenje (pregledao sam ih mnogo) ili kupiti neke gotove.

Sansui SR838 /PRENESENO/ 15 Stu 2016 21:45 #12079

• Kale
  • Kale's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Moderator
  • Vintage audiofil
  • Hvala primljenih 20
Na ovom gramofonu su tri nogice u skoro pa idealnom stanju, a ova cetvrta bila je u uzasnom stanju, zaista mi nije jasno kako je ovako mogao unistit. No kazem, nekako cu je uspiti vratiti u zivot, jos samo moram naci slican onaj filc sivi, pa ce biti ok. Dodusa ona unutarnja guma koja je bila omotana oko opruce je propala skroz, ali staviti cu je zada pa tako nece upadat u oko.

Sansui SR838 /PRENESENO/ 16 Stu 2016 00:09 #12080

• Archie
  • Archie's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Big Daddy
  • Hvala primljenih 16
Kod tog gramofona je jedna nogica različita po visini pa kod stavljanja nekih drugih potrebno je prilagođavanje umetanjem nekih podložaka.

Kad sam kupio moj gramofon od nogica su bile samo tri opruge s nešto malo gume koja se raspadala.
Posljednja izmjena: 16 Stu 2016 00:10 od Archie.

Sansui SR838 /PRENESENO/ 20 Stu 2016 19:13 #12102

• Kale
  • Kale's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Moderator
  • Vintage audiofil
  • Hvala primljenih 20
Nevjerojatno, ali istinito... ima vec par dana se zezam sa ovim SR838 gramofonom, i nikako ga nisam mogao dovesti u red, do danas. Razlog... neko je mijenjao elektrolite (moram kazati ne toliko pametan!) na upravljackoj plocici za motor, koja je sama po sebi dosta zeznuta, i chunka valjda cuo negdi da kod elektrolitskih kondenzatora moze se staviti kondeznator i veceg kapaciteta nego sto je bio (sto donekle moze biti ok u ispravljacima, ali ja ni tu ne kemijam, jer opet to vuce druge stvari) i mijenjao ih sa, valda sto se naslo u skafetinu, tako da ima bizarnih primjera gdje je u krugu okidnog signala umjesto 0,22uF stavljao ni manje ni vise nego 10 uF (!), i ja budala nisam to provjeravao, vec mislio da je to OK!
Nako sto sam vratio vrijednosti kondenzatora na svoje, sklop (a i cijeli gramofon) je proradio normalno.

Mozda ce kome trebati, evo kako izgleda ispravan okidni signal na testnim tockama od PPL serva

• Stranica:
  • 1
  • 2
Moderatori: Kale, pepa
Stranica se generirala za: 0.438 s

Sound News koristi tehnologiju kolačića (cookies) za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Postavke kolačića mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web mjesta Sound News Web slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja mjesta stranice Sound News Web kliknite na gumb Prihvaćam ispod. Više o kolačićima možete pročitati ovdje

Prihvaćam

The Best Bookmaker Betfair Review FBetting cvisit from here.

| © 2009 - 2017 | Sound News Web | Zvučne Novosti d.o.o. | Sva prava pridržana |

Login or Register