Sound News Web - Discovery Of Sound

TEMA: Sansui receiver model 9090 (non DB)

Sansui receiver model 9090 (non DB) 23 Sij 2014 19:01 #6963

• Kale
  • Kale's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Moderator
  • Vintage audiofil
  • Hvala primljenih 20
Hvala.. hvala... ma evo jos ga slusam, i nekako mi je samo tako ugodan zvuk preko ovih mojih Wharfedale Laser 150 zvucnika. Zapravo kada sam ga tek upalio, nije mi bas leglo ono sto sam cuo, a sada, valjda vec su se elektroliti formirali, ili sto... sada je vec druga prica. A bogme, iznenadio me je i sa krajnom frekvencijom, pocinje tek padati nakon 50kHz! Doduse, nije na razini G receivera, ili jos vise nije na razini AUX1, ali brate mili, ovo je uredjaj sa pocetka 70tih!
Administrator je zabranio postanje.

Sansui receiver model 9090 (non DB) 23 Sij 2014 19:27 #6964

• dvv
  • dvv's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Newbie
I tako ja otšetam do 50 kHz, a tamo, kafana puna pijanih muzičara ... :-)

Sansui receiver model 9090 (non DB) 23 Sij 2014 19:39 #6966

• gord
  • gord's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Entuzijast
Noviji uređaji novije tehnologije donose i drugačije zvukove u odnosu na starije.... i zato se nisam iznenadio kad si dao zvučnu usporedbu između receivera 9090 ili tvoje G serije na koncu to je na tragu i mojih beba.
Ja sam davno prestao tražiti savršeno pojačalo,savršen CD, gramofon..... toga nema. Za mene ne postoji savršen zvuk ili uređaj , ali kad se uključe uređaji poput ovog ili nekog drugog ,pa još iz različitog perioda audiofilske povijesti , pa kad imaš mogućnost direktne usporedbe tih zvukova ... e to je za mene gušt, jer i takavi uređaji imaju ono nešto... neki svoj zvučni pečat. Kod mene u mojoj Sansui sobi CB2301 kombinacija je definitivno zvučno naj naj ...ali nakon nekog vremena kad upalim Au 9900 ili nešto drugo...osjetiš razliku ali i zadovoljstvo jer i takav zvuk bez obzira što nije "prva liga" ima ono nešto .... tjerate da ga sluša a ne da ga gasiš,a to je najbolje što se može desiti jednom audiofilu.

Sansui receiver model 9090 (non DB) 23 Sij 2014 21:40 #6970

• dvv
  • dvv's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Newbie
Potpisujem, Gord.

Sansui receiver model 9090 (non DB) 23 Sij 2014 22:23 #6972

• Kale
  • Kale's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Moderator
  • Vintage audiofil
  • Hvala primljenih 20
Eee... lipo receno Gord! A moram kazati da malo audiofila (ma sto to znacilo) imaju srice ka ti. U pustom analiziranju i ispitivanju svega i svacega (pa i shuko uticnica) izgubili su i smisao i lipotu ovoga naseg hobija.

Sansui receiver model 9090 (non DB) 24 Sij 2014 03:38 #6973

• Abraxas
  • Abraxas's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Znalac
  • Hvala primljenih 2
A yes lijepa spravica, što jest jest! Blažene sedamdesete :obrva:
Još jedan happy end, sretnom vlasniku čestitke.
Kale :thumbup: , jesi li umoran ili odmah prelaziš na novije uredjaje?
Ovih starijih vjerojatno više niti nema za raditi, sve si ih sredija :) :)

Sansui receiver model 9090 (non DB) 24 Sij 2014 06:26 #6976

• Kale
  • Kale's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Moderator
  • Vintage audiofil
  • Hvala primljenih 20
Abraxas wrote:
Kale :thumbup: , jesi li umoran ili odmah prelaziš na novije uredjaje?
Ovih starijih vjerojatno više niti nema za raditi, sve si ih sredija :) :)

Eh... ima njih, ima jos... ali zaista sad moram napraviti pauzu... bar 15 dana :)

Sansui receiver model 9090 (non DB) 24 Sij 2014 08:19 #6977

• skarigo
  • skarigo's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Entuzijast
Kale wrote:
Eee... lipo receno Gord! A moram kazati da malo audiofila (ma sto to znacilo) imaju srice ka ti. U pustom analiziranju i ispitivanju svega i svacega (pa i shuko uticnica) izgubili su i smisao i lipotu ovoga naseg hobija.

Svaka čast na uradku Kale ali i na audio filozofiji, točno je to da ljudi pretjerivaju, pa ovaj kabel, pa ovo pa ono a na kraju gdje je glazba i guštanje u samom uređaju a isto tako omotu ploče, cd itd. :bravo:

Sansui receiver model 9090 (non DB) 24 Sij 2014 08:51 #6978

• dvv
  • dvv's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Newbie
skarigo wrote:
Kale wrote:

Svaka čast na uradku Kale ali i na audio filozofiji, točno je to da ljudi pretjerivaju, pa ovaj kabel, pa ovo pa ono a na kraju gdje je glazba i guštanje u samom uređaju a isto tako omotu ploče, cd itd. :bravo:

Znaš kako se kaže - lošem k***u i jedna dlaka smeta.

Jednostavno rečeno, sve je manje audiofila a sve je više opremafila.

Tvrdim da bar 90% tih ljudi nema pojma šta u stvari traži, lutaju po bespuću kao somovi na bućkalu ili magarci u magli. Koliko god puta sam pitao, a bilo je mnogo puta, veoma retko sam dobijao nekakav smislen odgovor, na primer, ma kutije su odlične, ali mi nedostaje malo dubokog basa, itd.
Posljednja izmjena: 24 Sij 2014 08:52 od dvv.
Moderatori: Kale, pepa
Stranica se generirala za: 0.156 s

Forum friško

• No posts to display.

Sound News koristi tehnologiju kolačića (cookies) za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Postavke kolačića mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web mjesta Sound News Web slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja mjesta stranice Sound News Web kliknite na gumb Prihvaćam ispod. Više o kolačićima možete pročitati ovdje

Prihvaćam

The Best Bookmaker Betfair Review FBetting cvisit from here.

| © 2009 - 2017 | Sound News Web | Zvučne Novosti d.o.o. | Sva prava pridržana |

Login or Register