Sound News Web - Discovery Of Sound

• Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMA: Zvučnici za Sansui pojačala

Zvučnici za Sansui pojačala 07 Velj 2013 19:39 #5450

• pepa
  • pepa's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Moderator
  • Hvala primljenih 6
Dorian wrote:
oho,pa jel to proljeće dolazi,javio se jethro,gord me zvao na mob neki dan,pa sansuiljubci su živi,pa ljudi živjeli mi i svi sretni bili,pa da opet pokrenem temu o nekom skupu i druženju kad zasja sunce,više sam lud od posla,treba malo i za gušt nešto...

Dorijan,pa ti mu spočitavaš kao da si ovdje češće od Halejevog kometa :)

A glede susreta,ništa od toga...pa i da napraviš za džabe :blue:
Administrator je zabranio postanje.

Zvučnici za Sansui pojačala 07 Velj 2013 21:03 #5454

• analogija
  • analogija's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Znalac
  • Hvala primljenih 5
Dorian wrote:
oho,pa jel to proljeće dolazi,javio se jethro,gord me zvao na mob neki dan,pa sansuiljubci su živi,pa ljudi živjeli mi i svi sretni bili,pa da opet pokrenem temu o nekom skupu i druženju kad zasja sunce,više sam lud od posla,treba malo i za gušt nešto...

Živi smo živi, ali kako kaže mister R...ulinili smo se samo tako.Ali nije svako zlo za zlo kaže naš narod opet če mo jahati Sansui stazama. Oooooo tako bi volija da se družimo.
Prilozi:

Zvučnici za Sansui pojačala 02 Kol 2015 08:05 #10599

• Jethro
  • Jethro's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Newbie
...proslo je vise od dvije godine od zadnjeg posta po ovoj temi - pravi godisnji odmor :cool:
Nadam se da smo i dalje u punom broju i pri zdravim usima i ocima.
Sjednem ovako cesto sa ljudima koji se ozbiljno "bave" hifi-jem i otvaramo razne teme. Uglavno o preskupim predpojacalima, pojacalima, cd playerima...no s vremena na vrijeme i ovi nasi vintage ljubimci dodju na red. Nista bez dobrog starog receivera, ampa iz 70-tih, 80-tih ili mozda jos i koju godinu starijih. I onda, onako mic po mic iskacu opet zvucnici kao (barem meni) sredisnji dio sustava.
Protekle dvije godine stvarno su mi proletjele na poseban nacin. Moj sustav sam upalio ukupno 4 puta (sramota). Uglavnom sam sanjao da ga slusam, a kad sam i imao priliku nisam se mogao odluciti sta tocno da spojim sa cime. Ponekad mi dodje da zaboravim na sve i samo mastam...
Uh, nije lagan ovaj (vintage) audiofilizam :krmiona:
...ja sam posteno radio i izlagao se opasnosti da me uhvate i odvedu na robiju...

Zvučnici za Sansui pojačala 02 Kol 2015 13:14 #10601

• maltus
  • maltus's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Veteran
  • Hvala primljenih 2
Jethro wrote:
...proslo je vise od dvije godine od zadnjeg posta po ovoj temi - pravi godisnji odmor :cool:
Nadam se da smo i dalje u punom broju i pri zdravim usima i ocima.
Sjednem ovako cesto sa ljudima koji se ozbiljno "bave" hifi-jem i otvaramo razne teme. Uglavno o preskupim predpojacalima, pojacalima, cd playerima...no s vremena na vrijeme i ovi nasi vintage ljubimci dodju na red. Nista bez dobrog starog receivera, ampa iz 70-tih, 80-tih ili mozda jos i koju godinu starijih. I onda, onako mic po mic iskacu opet zvucnici kao (barem meni) sredisnji dio sustava.
Protekle dvije godine stvarno su mi proletjele na poseban nacin. Moj sustav sam upalio ukupno 4 puta (sramota). Uglavnom sam sanjao da ga slusam, a kad sam i imao priliku nisam se mogao odluciti sta tocno da spojim sa cime. Ponekad mi dodje da zaboravim na sve i samo mastam...
Uh, nije lagan ovaj (vintage) audiofilizam :krmiona:

Ja sam to rijesio vrlo elegantno. Moj vintage sistem je uvijek isti i slozen u vintage HiFi-pojati pa ne razmisljam sta sa cime da slozim. Trebam samo sebe smjestiti ispred i uzivati, ne sanjati :rolol:
samo glazbu slusam :)

Zvučnici za Sansui pojačala 02 Kol 2015 15:12 #10602

• Kale
  • Kale's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Moderator
  • Vintage audiofil
  • Hvala primljenih 20
Jethro wrote:
Moj sustav sam upalio ukupno 4 puta (sramota).:
Jethro, si normalan :shok: ! Pa propasti ce ti svi elektroliti! :)

A bogme ja se ne mogu pozaliti... pali se skoro svakodnevno G901DB i Wharfedale Laseri, u kombinaciji malo FM, malo Akai GX635D trakas, malo GXC750D Akai kazetofon.
A u stanu, cak pomjesam malo karte (a "karte" su dva izlaza G22000 i dva preampa G22000) tako da niti jedan komad nije u pauzi duze od pola godine. Naime u pogonu mi moze biti samo jedan komplet G22000.

Neka nase vintage audiofilije, uvijek kazem da ima tu nesto vise sto covjeka veseli ...

Zvučnici za Sansui pojačala 02 Kol 2015 15:41 #10603

• maltus
  • maltus's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Veteran
  • Hvala primljenih 2
Kale wrote:
Jethro wrote:
Moj sustav sam upalio ukupno 4 puta (sramota).:
Jethro, si normalan :shok: ! Pa propasti ce ti svi elektroliti! :)

Neka nase vintage audiofilije, uvijek kazem da ima tu nesto vise sto covjeka veseli ...

:thumbup:
samo glazbu slusam :)

Zvučnici za Sansui pojačala 17 Velj 2020 09:12 #13354

• Veli Jura
  • Veli Jura's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Newbie
Ima li ovdje još živih? :)
Dajte preporuku za zvučnike...receiver je G-801
Prvo sam imao Klipcsh RB-81 - meni osobno skoro pa odličan ali fali basa...detalja i pozornice ima
Nakon toga sam radio sam...Telefunken TL-700 driveri i skretnica u Philips projekt kutiji iste litraže kao Telefunken...nema toliko detalja, srednji malo prejaki ali dobio smirenost i toplinu
Trenutno svira Focal Aria 906...sve odlično osim za lošije snimke, heavy metal, Kiss i Majke zvuče loše a recimo AC/DC jako dobro...Floyd-i, elektronika vrlo dobro, ženski vokali odlično

međutim, to nije moj zvuk...treba mi zvučnik tipa JBL a da je detaljniji od L19 kojeg sam imao...problem je što meni to mora na komodu i maksimum visine je nekih 60cm ali kod tih gabarita mi ubije prostor vizualno...idealno bi bilo da je 40-45 cm visine i da ne košta kao novi auto

Dajte neka iskustva da ne lutam jer to sve košta...tnx :)
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatori: pepa, Kale
Stranica se generirala za: 0.251 s

Forum friško

• No posts to display.

Sound News koristi tehnologiju kolačića (cookies) za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Postavke kolačića mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web mjesta Sound News Web slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja mjesta stranice Sound News Web kliknite na gumb Prihvaćam ispod. Više o kolačićima možete pročitati ovdje

Prihvaćam

The Best Bookmaker Betfair Review FBetting cvisit from here.

| © 2009 - 2017 | Sound News Web | Zvučne Novosti d.o.o. | Sva prava pridržana |

Login or Register